PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? (/thread-jaka-jest-najlepsza-gra-rpg-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5


Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Kratos - 03-07-2011

W związku z tym, iż na PS2 wielkich hitów już nie będzie i w sumie taki stan rzeczy utrzymuje się od ładnych kilku lat, to jest to najlepszy moment na podsumowanie już 11-letniej konsoli. W każdym z 10 działów dotyczących gatunków gier na PS2 zakładam ankietę z najlepszymi grami z danego gatunku. Oczywiście wybrać 10 najlepszych gier z jednego gatunku jest szalenie trudno dlatego będzie na pewno kilka niespodzianek i rozczarowań.

Można oddać tylko 1 głos i takie rozwiązanie myślę, że jest najlepsze. Gdyby zrobić ankietę wielokrotnego wyboru teoretycznie można by było zaznaczyć każdą z gier, co sensu raczej by nie miało, bo chodzi o wybranie najlepszej gry z danego gatunku. Wiem, że trudno, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Nie boczyć się i narzekać, że jakiejś gry nie ma na liście, jakby co daję ostatnią opcję jako "inną", gdzie można zagłosować na jakikolwiek inny tytuł.

Listy są wypadkową wielu czynników i robione głównie na podstawie najbardziej szanowanych i popularnych serwisów z grami na PS2 takimi jak ign.com, gamespot.com, gamespy.com, gamesradar.com oraz gamestats.com i kilku innych mniejszych. Ankiety nie są robione wyłącznie w celu wybrania tych najlepszych z najlepszych, ale i w celu reklamy, bo nawet w tematach na forum przewijają się cały czas te same kilka tytułów na krzyż, inne, również bardzo dobre gry są nieco zapomniane, a warto po nie na pewno sięgnąć.

Kontrowersje budzić pewnie też będzie fakt, że ta a ta gra należy do tego czy innego gatunku. Przykład? Resident Evil 4 - to jeszcze horror czy już strzelanka? Duże zróżnicowanie będzie właśnie w dziale strzelankowym, gdzie zaliczyć do takich gier można zarówno pierwszorzędne FPS-y jak i gry akcji typu GTA (nie mam pomysłu, gdzie indziej taka gra na forum miałaby być).

No to tyle, pewnie i tak mało osób doczyta te wypociny. Dodatkowo do każdej gry dodaję odnośnik prowadzący do opisu gry i kilka pozycji, dla których miejsca zabrakło, a też warto je wypróbować.

UWAGA! Posty z samą nazwą gry będą kasowane! Starajcie się napisać jakieś 1 czy o zgrozo 2 zdania o jakiejś grze. Można oczywiście dyskutować do upadłego ;D Przypominam o głosowaniu na TOP5 wszystkich gier PS2 w tym miejscu.

Inne gry z gatunku RPG, którymi warto się zainteresować:


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Smigol95 - 03-07-2011

no ja takich gier turowych po prostu nie cierpie, ale czy np Dark Alliance to też RPG czy juz cos innego?


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - m4zur11 - 04-07-2011

To FF XI był na Ps2? ;o

Zagłosowałem na Finala X :* To jedna z niewielu gier, po przejściu których nie mogę zasnąć przez kilka dni Big Grin


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Samyeu - 04-07-2011

Smigol - Dark Alliance, to taki hack'n'slash. A tego rodzaje RPGi niekoniecznie muszą być turowe.

Osobiście grałem tylko w Dark Alliance. Aczkolwiek gra mnie niezbyt zaciekawiła. Muszę pyknąć w Finale, to wydam pełną opinię.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Smigol95 - 04-07-2011

ja wielokrotnie probowalem grac w finale i choc zawsze mialem dobre checi to po 10 minutach gra po prostu mnie nudzila ;(


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Samyeu - 04-07-2011

Tzn. ja sam jestem w trakcie ownienia FF XIII na X360, ale nie na tym polega, bym oceniał na podstawie najnowszej części, w dodatku na inną platformę


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Smigol95 - 04-07-2011

no to ja mam VIII na psx


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - Sandinista - 04-07-2011

Za typowymi RPGami nie przepadam, jednak już ActionRPG jakimś cudem do mnie przemawia. Głos powędrował na Kingdom Hearts. Szczerze powiedziawszy to kupiłem tę grę w ciemno, jedynie powierzchownie przeglądając jej recenzje. Jak się okazało gra mnie bardzo wciągnęła za sprawą (może nieco infantylnej) fabuły czy udanego wplecienia bohaterów Disney'owskich. I to ilu! Naprawdę można poczuć się jak za dawnych, beztroskich lat.


RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - neku - 04-07-2011

Miałem przyjemność zagrać już w kilka dobrych pozycji z owego gatunku, dlatego długo zastanawiałem się z podjęciem decyzji. Ostatecznie wybrałem Odin Sphere'a. Jako fan całej serii Kingdom Hearts gotowy byłem bez namysłu oddać na nią głos, ALE... . No właśnie. Nie zagłosowałem z jednej przyczyny, która niewątpliwie jest prostota. Prostota pod względem systemu walki (nawet jak na action- brakowało mi tu mnogości ataków - druga odsłona zdecydowanie to wynagrodziła, czy też ilości czarów - stosunkowo niewielkiej, w drugiej części jeszcze skróconej), zarówno jak i dialogów, które przez to są banalne do zrozumienia, nawet przy średniej znajomości języka angielskiego [Sandinista dobrze zaznaczył, że gra (dodam - dla przeciętnego nastolatka) MOŻE wydawać się zbyt dziecinna, choć z pewnością taki był cel twórców]. Tyle o Kingdom Hearts.
Odin Sphere natomiast urzekł mnie swym baśniowym klimatem, przepiękną grafiką, dobrze "napisaną" fabułą, możliwością tworzenia wszelakich mikstur i świetnie zrealizowanym sposobem rozwoju Lvl (poziom wzrasta nam, gdy... jemy. Jednym, pomysł może wydać się trochę ekscentryczny, mnie się tam podobał). Jedyny aspekt negatywnie przemawiający za OS, to chwilami monotonność, kolejnych błędów się nie dopatrzyłem.



RE: Jaka jest najlepsza gra RPG na PS2? - reaktywa - 05-08-2011

Final Fantasy XII po prostu wymiata Smile Szkoda że nie było na liście Monster Hunter 1/2 no ale Smile