PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
The Walking Dead - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Filmy i seriale (https://playstationforum.pl/forum-filmy-i-seriale)
+--- Wątek: The Walking Dead (/thread-the-walking-dead)

Strony: 1 2


The Walking Dead - Kratos - 23-06-2011

Zgodnie z ostatnio panującą modą na kręcenie taśmy o zombiakach postanowiono również zrobić serial o nich.

Serialowi dużo bliżej do dramatu niż horroru, to mogę od razu powiedzieć. Akcji jest w sumie niezbyt dużo, to znaczy mogło być więcej, czuć niedosyt, ale rozumiem, że postawiono raczej na emocje, jakie targają bohaterami, więc nie jest źle ogólnie. Odcinki są dosyć równe, z wyjątkiem finału, który co by nie mówić, rozczarowuje i najmniej trzyma się kupy. 1 sezon, na który składa się zaledwie 6 odcinków, to stanowczo za mało. Po tych 6 odcinkach możemy zaledwie poznać nieco naszą grupkę bohaterów, ale nic więcej.

A następny sezon dopiero pod koniec października, także trzeba czekać, nie ma zmiłuj. Oglądał lub ogląda ktoś z was?

UWAGA! W tekście znajdują się spoilery, jeżeli tak to można nazwać odnośnie odcinków, które zostały już wyemitowane. Jeżeli ktoś nie widział najnowszego odcinka serialu polecam nieczytanie dalszych postów. W temacie nie umieszczamy spoilerów odnośnie tych odcinków, które nie miały jeszcze swojej premiery.


RE: The Walking Dead - Dah-Ridah' - 24-06-2011

O czym traktuje fabuła ? Bo znając życie to będzie pewnie jakaś papka klasy C.

Przeczytałem, że to na podstawie komiksu, znacie, czytaliście ?


RE: The Walking Dead - Kratos - 24-06-2011

Koleś, były policjant, budzi się w sam w szpitalu i zauważa, że świat różni się od tego, który znał przed zapadnięciem w śpiączkę. Przypomina sobie, że miał żonę i dzieciaka, więc idzie ich szukać. A po drodze musi użerać się z całą masą żywych trupów, nazywanych tu Szwendaczami. Tak mniej więcej się zaczyna serial, później wiadomo, że nie do końca wszystko idzie po myśli głównego bohatera.


RE: The Walking Dead - Kratos - 09-02-2012

Za kilka dni rusza druga połowa 2 sezonu. Pierwszych 7 odcinków 2 sezonu dobre, a miejscami nawet bardzo dobre. Sama końcówka 7 odcinka to już kulminacja, wręcz mistrzostwo, ale musieli zrobić takiego cliffhanger'a, co by im ludzie nie uciekli od tv w trakcie tych 2 miesięcy przerwy.

[spoiler]2 sezon irytuje w szczególności osobą starego dziada, Hershela bodajże, nie przywiązuje zbytniej wagi do imion to mogę się mylić. Otóż dziad ten przechowuje całą swoją rodzinę zamienioną w truposzy twierdząc, że oni nie są żywymi trupami, a po prostu chorymi ludźmi. Cóż, gada głupoty, co do tego nie ma wątpliwości i póki co siedząc sobie wygodnie przed monitorem można go wręcz wyśmiewać, ale ciekawe czy bylibyśmy w stanie strzelić do własnego członka rodziny. Co prawda to prawda, że ten krewny byłby już tylko chodzącą obrzydliwą istotą z papką zamiast mózgu, ale krewny to zawsze krewny. [/spoiler]




RE: The Walking Dead - eVandeR - 15-02-2012

Stary dziad Hershel nie chcial pozbyc sie zombie bo byli jego krewnymi wiec do akcji wszedl nieogarniety Shane ktory swoimi dzialaniami doprowadzil do tego ze wystrzelali wszystkie zombiaki ze stodoly... ogolnie najlepsza akcja w 2 sezonie Smile

nowy odcinek szczerze powiedziawszy jest dobry ale spodziewalem sie troszke wiecej akcji lecz i tak mnie nie zawiodl... i naprawde ten Hershel juz coraz bardziej irytujacy sie robi, mam nadzieje ze dlugo juz nie pozyje Smile


RE: The Walking Dead - Kratos - 15-02-2012

W ostatnim odcinku notowania Hershela u mnie wzrosły, nawet on przejrzał na oczy. Trup to trup, nie ma się co oszukiwać.

8 odcinek nie był zły, chociaż większość spodziewała się odcinka zwalającego z nóg po zabójczej (dosłownie i w przenośni ;) końcówce odcinka sprzed przerwy. Poprzeczka została postawiona zbyt wysoko i dlatego ten odcinek taki jest, jaki jest. Znowu końcówka bardzo dobra. Czuć było w trakcie rozmowy z dwoma napotkanymi "przyjaciółmi" tę wrogość i że zaraz coś grubszego się wydarzy. I się wydarzyło. Lori oficjalnie wskakuje na pierwsze miejsce w kategorii debilki roku! Nienawidzę tej postaci - zawsze ma jakiś problem, wokół którego skupia się większość akcji w serialu. Już wolałbym oglądać więcej rozterek Glenna i Magge niż te jej problemiki.


RE: The Walking Dead - eVandeR - 16-02-2012

owszem zgadzam sie co do Lori... w kazdy serial chyba musza wepchac taka kretynke. A ta akcja w barze to najlepsza czesc odcinkaSmile niezly klimacik byl i tak jak powiedziales czuc bylo ze nowi "koledzy" nie sa przyjaznie nastawieni. Ale Rick o wiele bardziej zdecydowany niz zwykle rozwalil ich bez wahania co mnie bardzo ucieszylo Smile. ci dwaj wspominali ze maja swoich ludzi wiec to moze nie byc koniec problemow. Szczerze chcialbym zeby rozwalili matke tej dziewczynki , Lori i jeszcze ta blondynke glupia ktora strzelala do Deryla myslac ze to "Szwendacz". I ten Dale strasznie irytujacy gosc(nawet doszedlem do wniosku ze bardziej niz Hershel)... jego podejrzliwosc co do Shane'a powoli przeradza sie w obsesje...


RE: The Walking Dead - Kratos - 16-02-2012

A co ty taki wrogo nastawiony do kobiet? ;D Lori nie zginie, nie wyobrażam sobie, żeby twórcy serialu mieli na tyle jaja, żeby ją uśmiercić. Oczywiście chciałbym, ale tak po prostu nie uważam. Po rozwiązaniu wątku Sophii także jej matka wydaje się zupełnie zbędną postacią w serialu. Zupełnie nijaka. Podobnie jak ten murzyn, który teoretycznie jest, a praktycznie go nie ma.

eVandeR napisał(a):I ten Dale strasznie irytujacy gosc(nawet doszedlem do wniosku ze bardziej niz Hershel)... jego podejrzliwosc co do Shane'a powoli przeradza sie w obsesje...

Irytująca jest jego wszechwiedząca postawa. Tylko spojrzał na Shane'a i już wie, jak zakończył się wątek z Otisem. Ostatnio popadł w coraz większy konflikt z Shane'm i zapewne niedługo skończy się on śmiercią jednego z nich. Oby nie Shane'a, bo on wnosi do serialu najwięcej - gdyby jego zabrakło serial pikowałby w dół o kilka poziomów.


RE: The Walking Dead - eVandeR - 16-02-2012

Co jak co ale w tym serialu one sa strasznie glupie i irytujace... Lori- brak slow zeby opisac jej glupote , Matka Sophii - dobrze to ujales , zbedna postac,dla mnie od poczatku calego serialu nie wnosi ona nic interesujacego i jeszcze ta trzecia co jej imienia nie moge zapamietac ktora strzela do swoich myslac ze to zombie( na szczescie nawet strzelic dobrze nie potrafila i Deryla cud uratowal) Big Grin jak widac inteligencja nie grzesza niestety ... dla mnie to szkoda ze nie pociagneli watku z tym murzynem i jego synem ktorzy na poczatku pierwszego sezonu pomogli Rickowi gdy uciekl ze szpitala. Mialem nadzieje ze jeszcze ich zobaczymy w kolejnych odcinkach ale niestety tak sie nie stalo;/. Shane'a raczej nie usmierca , zbyt wazna postac. bardziej mi sie wydaje ze to dni Dale'a szybciej dobiegna konca jesli dalej bedzie sie tak zachowywal jak do tej pory.


RE: The Walking Dead - eVandeR - 12-03-2012

no to sie porobilo... [spoiler]Najpierw zginal Dale a Teraz Shane ... Ostatni odcinek 2 sezonu zapowiada sie na masakre z udzialem zombie ktorzy zmierzaja w kierunku farmySmile [/spoiler]