PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - mattek - 11-05-2014

Bo to jest spatchowane pod ESR, skoro pisze UDF DVD.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 11-05-2014

Nie instaluj FMCB bo będzie się kłócił z Modbo 760 (tak było w moim przypadku), FMCB będzie jedynie działać jeżeli wyłączysz chipa.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - tomx1989 - 11-05-2014

Jeżeli chip będzie się gryzł z FMCB, to możesz na kartę pamięci wgrać najpotrzebniejsze aplikacje jak ulaunchelf, za pomocą którego możesz odpalić wszystkie inne apki. Modbo 760(i niektóre inne chipy) ma funkcje dev dzięki której może odpalać apki z MC bez potrzeby instalacji FMCB. A wygląda to tak że przy starcie konsoli przytrzymujesz odpowiedni przycisk i uruchamia ci się odpowiedni program. Oczywiście najpierw za pomocą ulaunchelf odpalonego czy to dzięki fmcb, czy też z płyty, tworzysz na karcie folder BOOT a następnie kopiujesz do niego dowolny program z rozszerzeniem elf i zmieniasz jego nazwę tak jak poniżej.
1. mc0:/BOOT/BOOT.ELF (R1)
2. mc0:/BOOT/BOOT2.ELF (R2)
3. mc0:/BOOT/BOOT3.ELF (L2)


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w... - KarasTRS - 19-05-2014

Jako, iż to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać - Cześć Smile !

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup PS2, jednak jestem totalnie zielony w temacie - szukałem w google odpowiedzi na moje pytanie, ale nie jest łatwo coś znaleźć napisanego po chłopsku.

Tak więc jak już zauważyłem, było wiele modeli PS2.
Który byłby najlepszym wyborem dla mnie, jeśli zależy mi na :

-Niskiej awaryjności
-Przerobionej konsoli na stałe, żebym nie musiał co chwilę kupować gier, wiadomo.
-Najlepiej, żeby to był biały slim - o ile dobrze rozumiem, że slim nie jest gorszy od fatów?

Cena nie gra aż tak kluczowej roli, gdyż PS2 są najzwyczajniej już tanie Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - dragon1493 - 19-05-2014

Białego slima nie będzie łatwo trafić, prędzej srebrnego.

Konsola przerobiona na stale to proponowałbym szukać z ModBo760.

Najlepszy chyba byłby jeden z pierwszych modeli slimek, model 70004 nie wiem jak jest z jego awaryjnością, ale ja nie narzekam, konsola sprawuje się bardzo dobrze. Proponuję ten model dlatego gdyż można do niego niskim kosztem dolutować taśmę IDE i podłączyć dysk twardy, do nowszych modeli slim takiej opcji już nie ma.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 19-05-2014

Slimy są nawet lepsze od fatów - nie przegrzewają się tak strasznie i nie mają wysuwanej tacki na płyty (czasami się psuły). Co do chipów - raczej bym nie polecał przeróbek tego typu - z wielu stron słychać, że bardziej niszczą laser (ale jak taką wersję preferujesz to rzeczywiście Modbo760 jest w tym temacie najlepszy). Do przeróbek jest znacznie lepszy FreeMcBoot (ale wiąże się to z patchowaniem płyt przed ich wypaleniem). Model 70004 jest najlepszy z prostego względu - można podpiąć dysk (jak to już napisał dragon) - jednak jeżeli będziesz grał tylko z płytek to lepiej kupić tańsze młodsze modele slimki - ale uwaga na najnowsze wersje 90004 bo nie wszystkie z nich obsługują FreeMCboot (zależy od płyty) i tam tylko przeróbka na stałe (np. Modbo). 90004 ma jeszcze plus w postaci wbudowanego zasilacza.

Sam posiadam 90004 z FreeMcBootem i działa wyśmienicie - nie przegrzewa się i nie spotkałem się jak na razie z żadną grą której by mi ta konsolka nie odpaliła a laser nadal działa jak nowy.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Spaidi - 19-05-2014

Ja posiadam ps2 slim z modbo juz tyle lat i laser wciąż śmiga, od nowości. Mi by sie patchowac nie chcialo

Wysłane z Windows Phone Nokia Lumia 625 Tapatalk


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w tema... - Szymon - 19-05-2014

(19-05-2014, 06:56)Vicious napisał(a): Slimy są nawet lepsze od fatów - nie przegrzewają się tak strasznie i nie mają wysuwanej tacki na płyty (czasami się psuły). Co do chipów - raczej bym nie polecał przeróbek tego typu - z wielu stron słychać, że bardziej niszczą laser (ale jak taką wersję preferujesz to rzeczywiście Modbo760 jest w tym temacie najlepszy). Do przeróbek jest znacznie lepszy FreeMcBoot (ale wiąże się to z patchowaniem płyt przed ich wypaleniem). Model 70004 jest najlepszy z prostego względu - można podpiąć dysk (jak to już napisał dragon) - jednak jeżeli będziesz grał tylko z płytek to lepiej kupić tańsze młodsze modele slimki - ale uwaga na najnowsze wersje 90004 bo nie wszystkie z nich obsługują FreeMCboot (zależy od płyty) i tam tylko przeróbka na stałe (np. Modbo). 90004 ma jeszcze plus w postaci wbudowanego zasilacza.

Sam posiadam 90004 z FreeMcBootem i działa wyśmienicie - nie przegrzewa się i nie spotkałem się jak na razie z żadną grą której by mi ta konsolka nie odpaliła a laser nadal działa jak nowy.

Nigdy sobie nie przypominam gotujących się PS2 FAT. Może pomyliłeś z PS3?
A co do tacek - działały jak flaki z olejem. No, chyba że właściciel szanował swoją konsolę i od nowości nie zamykał jej na siłę tylko przyciskiem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Vicious - 19-05-2014

Nie. PS2 kumpla (fat) działał głośno i płytka z grą wychodziła z konsoli bardzo "ciepła". W slimce mojej jest to dość rzadkie (tylko gry typu GTA itp gdzie non stop konsola doczytuje to się grzeje). Takie doświadczenie mam dotykowe ;-)

Wysłane z mojego SM-C101 przy użyciu Tapatalka


Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Szymon - 19-05-2014

Wiadomo, ze konsola potrafi wytwarzać sporo ciepła. Ale czy kiedykolwiek widziałeś na oczy lub chociaż słyszałeś o uszkodzonym PS2 z przegrzania, które nadawało się już do reballingu?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk