PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Nevy - 13-08-2012

W obu konsolach blokady nie są wcale konieczne można je zastąpić czymś innym np taśma. W przypadku Fatki wystarczy tylko odkręcić górną obudowę razem z plastikiem na napędzie. Natomiast w slimce trzeba zakleić czujnik od płyt by się kręciła to tyle. Oczywiście to się tyczy tylko gdy mamy rozkręcona górną obudowę jeżeli natomiast mamy ją na swoim miejscu wystarczy tylko wsadzić kulkę z papieru. Jeżeli chodzi o samą instalacje FMCB na konsoli to nie jest to wcale trudne. Wystarczy wsadzić płytkę ze swapem i zamienić ją z inną płytą z nagranym Uelfem to tyle. Instalacja już dalej jakoś pójdzie. Przecież nikt nie powiedział że swapa trzeba używać regularnie tyczy się to tylko konsol których nie da się przerobić FMCB czyli modeli 9000x . Ja natomiast swapa używałem tylko do instalacji FMCB i do niczego więcej. W necie jest masa poradników jak to zrobić więc nie jest to trudne a przy okazji nic nie kosztuje. Oczywiście jeżeli mamy już wszytko. Źle trochę zrobiłeś jadcorben żę zamiast wydawać niepotrzebnie kasę na nową kartę mogłeś samemu wgrać sobie FMCB i to normal version która zajmuje mniej od multi. Po za tym kolejna karta ci się przyda na sevy choć mogłeś kupić o większej pojemności.

PS: Draco co do tego programu zrobiłem tak jak mówisz odpaliłem swapa w wersji DVD i zamieniłem na płytę DVD z nagranym ELF Packiem nie inaczej. Program oczyścicie chciałem przetestować i sprawdzić czy działa ale jak widzę nici z tego. Dziwne trochę że uelfa z takiej samej płyty nagrany przez Alkohola 120% z prędkością 4x działał idealnie a ELF Pack nie. Ja natomiast FMCB wgrywałem metodą na swapa i zamieniałem go na płytę DVD z nagranym Uelfem. Co do tej drugiej metody co napisałeś próbowałem zrobić podobnie ale ja mam wersje swapa 3.3 więc ten myk na tym nie zadziała. Już tak próbowałem i nici z tego. Jedyna na to rada to wypalenie Uelfa na płytę CD/DVD i wgranie FMCB z pendriwa.. Teraz oczywiście mam nagranego ELF Packa z lepszą prędkością i zobaczę czy będzie działał


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 13-08-2012

Nevy napisał(a):W przypadku Fatki wystarczy tylko odkręcić górną obudowę razem z plastikiem na napędzie.
Nie wszyscy ludzie lubią mieć poligon doświadczalny u siebie w pokoju. Konsola powinna być, cała, złożona i działać tak jak należy. Nie potrzeba mi (i pewnie wielu innym) wybebeszonej elektroniki na półce pod telewizorem.

Nevy napisał(a):Oczywiście to się tyczy tylko gdy mamy rozkręcona górną obudowę jeżeli natomiast mamy ją na swoim miejscu wystarczy tylko wsadzić kulkę z papieru.
Wciskanie tej kulki najczęściej kończy się uszkodzeniem płytki Power/Reset. W przypadku rzadkiego korzystania z tej metody nie stanowi to wielkiego problemu, jeżeli jednak chcemy w ten sposób używać Swapa na co dzień to lepiej przemyśleć tą decyzję.

Nevy napisał(a):Źle trochę zrobiłeś jadcorben żę zamiast wydawać niepotrzebnie kasę na nową kartę mogłeś samemu wgrać sobie FMCB i to normal version która zajmuje mniej od multi. Po za tym kolejna karta ci się przyda na sevy choć mogłeś kupić o większej pojemności.
Bardzo dobrze zrobił. Na oryginalną kartę pamięci z FMCB wydał tyle samo albo nawet trochę mniej niż na Swapa, a dzięki temu zyskał dodatkową kartę która będzie na 100% działała we wszystkich grach. Do instalacji FMCB w wersji normal mam mieszane uczucia. To prawda, że taka instalka zajmuje mniej miejsca i działa tak jak wersja multi jednak gdy z jakiegoś powodu musimy wymienić konsolę lub idziemy do kolegi zainstalować mu FMCB to robią się schody ponieważ karta współpracuje właściwie tylko z naszą konsolą. W przypadku jadcorbena nie ma nic straconego, gdy przyjdzie mu karta FMCB będzie mógł sobie zainstalować FMCB normal na swojej karcie jeśli będzie miał taką ochotę.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - JaDCorbeN - 13-08-2012

Nevy napisał(a):Źle trochę zrobiłeś jadcorben żę zamiast wydawać niepotrzebnie kasę na nową kartę mogłeś samemu wgrać sobie FMCB i to normal version która zajmuje mniej od multi. Po za tym kolejna karta ci się przyda na sevy choć mogłeś kupić o większej pojemności.
W zasadzie mógłbym tylko do tego jest potrzebny w najlepszym przypadku swap lub modbo a tego póki co nie mam. Wybrałem optymalne wyjście moim zdaniem. Kupię Swap i co? Wachlowanie płytkami, rozbebeszona konsola Po co? Nie bawi mnie to. Big Grin
Co do karty: kupiłem oryginał SONY, nie chcę mieć problemów z kartami a 8Mb z tego co się zorientowałem wystarczy w zupełności.

Draco napisał(a):gdy przyjdzie mu karta FMCB będzie mógł sobie zainstalować FMCB normal na swojej karcie jeśli będzie miał taką ochotę.
No i o to mi chodziło między innymi Big Grin






RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kropa94 - 17-08-2012

Witam. Jestem 'griin' w sprawach ps2, więc proszę o pomoc.
Zadam pytania w słupku, żeby było czytelniej.
Przepraszam, jeśli powtórzę któryś tam raz dany problem.
Lecimy.


1. Chcę kupić ps2. Kupić przerobionego czy świeżucha i przerobić?(Swap drogo trochę)
2. Można przerobić pleja online?
3. Jaką prędkością wypalać obraz w alcoholu, clone itp?
4. W jakim formacie ma być obraz?
5. To prawda, że nie kupię już czystych płyt, na którę mogę nagrać obraz ze słabą prędkością?
6. Jakie formaty video obsługuje czarnulka? jak z pirackimi nośnikami? divx tylko ze swapem?
7. eye toy - są oryginały i podróby?(pytam o kamerkę)
8. do jakich celów można wykorzystać jeszcze kamerkę?
9. eye toy: play 1, 2, 3 -to jedyne pakiety gier współgrających z kamerką? eye toy:play mogą też być wypalone, czy nie odpali?
10. podacie tytuły gier z trybem cooperative?
11. slim czy grubas? zależy mi głównie na odpaleniu Virtua Fighter'a 4, PES'a 4, 5, 6 i nowszych(mówię, bo niby na konsolach 9x starsze tytuły nie polecą....
12. Pad z Playstation 1 będzie współgrać z PS2? A memorka?

dziękuję z góry.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kratos - 17-08-2012

Odpowiem ci na kilka pytań, ale głównie zachęcam do lektury forum, bo chyba nie było takiego pytania, które by nie zostało u nas zadane ;)

1. W tej chwili najlepszym wyjściem, jeżeli chodzi o granie na kopiach na PS2 jest FMCB, to znaczy instalacja pewnego programu na karcie pamięci. Gry trzeba przed wypaleniem patchować, ale nie trwa to nawet 2 sekundy. Cały szkopuł polega na tym, że najnowsze konsole mają zablokowaną możliwość instalacji FMCB (kupno nówki PS2 odpada w takim przypadku) i co do zasady nie możesz sobie kupić karty i ot tak wgrać ten program. Można to tylko zrobić przez już przerobioną konsolę. Czyli najprościej by było kupić konsolę i taką kartę z wgranym FMCB. A jeżeli nie, to są ludzie, którzy sprzedają takie karty oddzielnie lub jak nawet uda ci się to ktoś wgra ci to za psie pieniądze (do 10 zł, jeżeli masz kartę). Nie wiem czy w tej chwili ktoś u nas taki interes robi.

2. To znaczy? Chcesz grać online na PS2? Ja nie polecam, bo w obecnych czasach granie online na PS2 to nisza, jest dosłownie kilkanaście gier tylko, które jeszcze to obsługują, a na serwerach też nie ma tłumów, ale oczywiście wszystko da się zrobić.

3. x8 - taka jest zalecana do wszystkich gier zarówno na CD, jak i DVD.

4. Zazwyczaj jest w .iso, ale .mdf/mds i kilka innych formatów też przejdzie.

5. Nie rozumiem trochę pytania, ale gry najlepiej nagrywać na płytach firmy Verbatim - i CD i DVD. Żadne tam broń Boże wynalazki z supermarketów.

6. Za odpalanie filmów na przerobionej konsoli odpowiada program SMS. Jest to najbardziej zaawansowany odtwarzacz filmów czy zdjęć na PS2 i obsługuje tylko pliki .avi. Tylko i aż, bo zdecydowana większość filmów jest w tym formacie. Z napisami też nie ma żadnych problemów.

10. Jest na forum - poszukaj. Dział Problemy albo Game Corner.

11. Każdy model odtworzy każdą grę na PS2 ;) Grubas odtworzy również te najbardziej zaawansowane gry i odwrotnie. Ja bym ci polecił Slim, bo jest mniejsza i ładniejsza ;D Faty poleca się chyba głównie jakbyś w przyszłości miał chęć odpalać gry z dysku twardego, który można do tego modelu łatwiej podłączyć.

12. Tu masz skromną listę gier, które współpracują z padem od jedynki. Niestety nie wszystko są tak dobre. Co do memorki to na karcie od PS1 nie zapiszesz sejwów z PS2. Możesz jej jedynie użyć do zapisania stanu gry z gier z PS1 odpalanych na PS2.

To tyle ode mnie. O Eye Toya musisz pytać kogo innego. Nakreśliłem ci tylko odpowiedzi, bo liczę, że się obejrzysz za tematami na forum ;)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 17-08-2012

2. Nie, nie można przerobić PS2 online (jak to jest reklamowane w przypadku PSP), można za to grać w gry multiplayer na PS2.
4. Format jest właściwie dowolny jednak jeśli korzystasz z FMCB lepiej żeby był ISO ponieważ ESR Patcher nie zawsze chce patchować inne formaty, oficjalnie jest to nawet nie dostępne ale czasem się da. Mimo to nie masz się co martwić ponieważ ogromna większość obrazów krążących po sieci to właśnie ISO.
5. Czyste płyty gdy wchodziły na rynek miały maksymalne prędkości zapisu, które były przeważnie niskie i dobierało się w miarę szybkie płyty aby można było nagrać zawartość w krótkim czasie. Ta zależność nie działa w drugą stronę, tzn. nie ma płyt z minimalną prędkością nagrywania. Każda płyta czy to DVD czy CD może zostać nagrana z prędkością 8x.
6. SMSa możesz uruchomić z dowolnej przeróbki, a więc nie tylko swap ale także chip i FMCB.
7. Nigdy się nie spotkałem z podróbkami.
8. Oprócz gier można ją wykorzystać jako kamera internetowa do PC.
9. Gry na EyeToy'a to:
  • EyeToy: Play
  • EyeToy: Play 3
  • EyeToy: Play 2
  • EyeToy: Play Sports
  • EyeToy: Kinetic Combat
  • EyeToy: Monkey Mania
  • EyeToy: Kinetic
  • EyeToy: Play Astro Zoo
  • EyeToy: AntiGrav
  • EyeToy Play: Hero
  • EyeToy: Groove
  • EyeToy: Chat
  • EyeToy Play: PomPom Party
11. Pisałem o tym wiele razy, ale napiszę jeszcze raz, dla normalnego użytkownika zdecydowanie SLIM. Jest mniejszy, ma wbudowaną kartę sieciową, port podczerwieni do pilota, jest cichszy. Najlepsze moim zdaniem modele to SCPH-7500x-7900x. Nie polecam SCPH-7000x ponieważ chodzą głosy, że jako jedyna ze SLIMów lubi się grzać, SPCH-9000x nie polecam z powodu braku możliwości uruchomienia FMCB.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 17-08-2012

(17-08-2012, 00:40)Kratos napisał(a): 6. Za odpalanie filmów na przerobionej konsoli odpowiada program SMS. Jest to najbardziej zaawansowany odtwarzacz filmów czy zdjęć na PS2 i obsługuje tylko pliki .avi. Tylko i aż, bo zdecydowana większość filmów jest w tym formacie. Z napisami też nie ma żadnych problemów.

SMS potrafi też odtworzyć pliki z rozszerzeniem .mpg, sprawdziłem to doświadczalnie i film się odtworzył poprawnie.

9. Dodatkowe gry na EyeToy'a to:


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 17-08-2012

Jak SingStar'y wykorzystują EyeToy'a, bo o tym nie słyszałem?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - piotros - 17-08-2012

(17-08-2012, 09:40)Draco napisał(a): Jak SingStar'y wykorzystują EyeToy'a, bo o tym nie słyszałem?

Śpiewając możesz mieć podgląd tego, co się dzieje oczami kamerki zamiast teledysku, a potem możesz sobie odtworzyć jak to "pięknie" wszyscy się bawili przy śpiewaniu... Smile
Dodatkowo jak zdobędziesz pierwsze miejsce, to możesz zrobić pamiątkowe zdjęcie.
No i jeszcze każdemu użytkownikowi/graczowi można przypisać zdjęcie... Smile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kropa94 - 22-08-2012

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Pisząc "czy można przerobić pleja online" miałem na myśli, czy są takie łebki, co mogę im wysłać konsolę do przeróbki (wczesniej znajdując ich na necie). Pisałem to, bo u mnie w mieście jest to raczej nie możliwe. a do trójmiasta specjalnie nie pojadę. BTW to już nie istotne, kupie konsolę z kartą na której wgrany jest FMCB.
Draco ładnie mi odpowiedział na pyt.5 - właśnie o to mi chodziło. Skoro zależność nie działa w obie strony, to wszystko gra (co nie zmienia faktu, że z prędkościa 4x czy ile to było na PSX już nie nagrasz Smile)
Gry z trybem co-op znalazłem. Szukałem głównie starsky i hutch - pistolet+kiera i jechana Tongue Poleci mi ktoś jakiegoś gun'a?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteście jednym z najlepszych forów z jakich korzystam. Z tej racji, że odpowiadacie wszystkim na wszystko mam pytanie - odchodzicie czasem od PC? Macie rodziny, szkołę, pracę?;p