PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - pitreekk - 26-07-2012

A gdzie te zaślepki i to wszystko kupic? I są filmiki na YT?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 26-07-2012

Swap Magic to zestaw płyt. Działa to w ten sposób że przy pomocy zaślepek blokujesz 2 czujniki otwarcia klapy i 1 hamulec płyty po czym wkładasz płytę ze Swap Magic'a, płyta zaczyna się kręcić, po czym staje i wymieniasz ją na kopię gry i grasz. Swap Magic ma szereg minusów, po pierwsze płyty od Swap'a bardzo szybko się rysują, po drugie musisz grać przy otwartej klapie (można zrobić zaślepki pozwalające na zamknięcie klapy ale trzeba trochę pokombinować). Komplet Swap Magic kosztuje 70-100 zł czyli dosyć drogo. Zaślepki możesz wykonać samemu, wystarczy rozkręcić konsole i zakleić czujniki taśmą.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Slayer991 - 30-07-2012

Kupiłem PS2 i chciałbym je przerobić. Jestem zielony kompletnie, więc proszę Was o radę. Jeśli to mogłoby pomóc, to spisałem dane z menu Version Information.
Console - SCPH-90004
Browser - 1.40
CD Player - 2.00
PlayStation® Driver - 2.00
DVD Player - 3.11E

Dodam , że na naklejce u spodu konsoli napisane było 8D. Odpowiedzi proszę pisać na PW.

PS. Mój pierwszy post: Witam wszystkich!Smile



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-07-2012

Odpowiedzi piszemy tylko na forum. Swoją konsolę możesz przerobić wlutowując chip (ingerencja w konsolę i utrata gwarancji) lub używając płyt Swap Magic razem z blokadami, komplet płyt i zaślepek znajdziesz na allegro za około 80zł.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Slayer991 - 30-07-2012

Moja konsola ma gdzieś ok. 4 wiosen . Trochę jeszcze czekała na swoją kolej w szafie , ale to chyba nieistotne. Jaka jest pewność , że chip będzie kompatybilny z moim PS-em , czy będzie odpalał wszystkie gry i jak go zamontować?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 30-07-2012

Z Twoją konsolą będzie działał Modbo760, który odtworzy wszystkie gry wydane na PS2 oraz PS1. Schemat montażu dostaniesz razem z chipem, a jeśli nie to zgłoś się na forum. Montaż polega na przylutowaniu chipa do odpowiednich punktów na płycie głównej. Punkty lutowania są bardzo małe więc jeśli nie masz wprawy w operowaniu lutownicą to nie radzę nawet próbować.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Slayer991 - 31-07-2012

Gdzie to cudo dostać? Szukałem na alledrogo.pl i nie ma. Skoro z lutownicą nie bardzo się znamy, to są jakieś serwisy co mogą zrobić to za mnie? Czy można zepsuć konsolę gdy się w nie to miejsce co trzeba zlutuje?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 31-07-2012

Nie mogłem znaleźć oferty z ModBo jednak możesz kupić Duo3 stąd http://games-box.pl/chip-duo3-do-ps2-p-130.html . Jeżeli na lutownicy nie bardzo się znasz to nawet nie próbuj sam lutować chipa. Nieumiejętny montaż może uszkodzić trwale konsole.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Slayer991 - 31-07-2012

A który byłby ewentualnie lepszy? I jak sprawdzić wersję płyty?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Draco - 31-07-2012

Jeżeli masz PS2 SCPH-9000x to twoja wersja płyty głównej to V18. Różnic pomiędzy chipami nie zauważysz, ModBo jest po prostu tańszy.