PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) (/thread-wszystkie-pytania-odno%C5%9Bnie-ps2-jaka-przerobka-itp-dla-zielonych-w-temacie)



RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - DembolMaster - 30-06-2010

pewnie że tak


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - billson - 01-07-2010

Witam wszystkich na forum to moj pierwszy post Smile

Przeglądałem sobie odtwarzacze dvd z usb i przez przypadek trafiłem na ps2 na allegro, nie orientowałem się w ogóle w temacie trochę poczytałem i okazało sie ze tez odtwarza filmy, a swoja drogą zawsze chciałem mieć ps2 Smile
Oczywiście będzie to używka z allegro.

I tu oczywiście mam kilka pytań odnośnie ps2:

- oczywiście zdecyduje się na FreeMCBoot i tu kilka pytań
a. czy potrzebuje przerobionej już konsoli aby przerobić swoją
b. słyszałem ze wersji firmware powyzej 2.20 nie da sie przerobić czy dotyczy to konsol wyłącznie z 9 na początku
c. do przeróbki będzie mi potrzebna płyta swap magic albo jakis oryginał

- jeśli chodzi o filmy czy samo ps2 dobrze skaluje filmy i czy przede
wszystkim czy usb nadąża jeżeli jest jakaś wartka scena w filmie

Sory za takie pytania ale jest pelno tematow na necie niektore są nie poaktualizowane takze z tąd te pytania

z góry dzięki za odpowiedź


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 01-07-2010

Proszę. Poświęć 20 minut i znajdziesz wszystkie odpowiedzi.


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - billson - 01-07-2010

Cytat:(Jednak będziemy potrzebować swapa/chipa na jedną chwilkę)

czyli widzę że jednak bede potrzebował swap magica(płyta) czy moze da sie to zrobic tylko z oryginałem jakims ??

na to pytanie nie mogłem znalezc odpowiedzi:

jeśli chodzi o filmy czy samo ps2 dobrze skaluje filmy i czy przede
wszystkim czy usb nadąża jeżeli jest jakaś wartka scena w filmie

pozdrSmile


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kudłaty - 01-07-2010

Skaluje dobrze, a co do wartkiej akcji to nie wiem, bo jeszcze nie odtwarzałem filmów z USB


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - billson - 01-07-2010

chodzi o to ze mam starą rive DVD z usb i wlasnie tam gdy pojawi sie za duzo na ekranie film zaczyna klatkowac obraz sie spowalnia(np wybuch bomby) i chciałbym tego uniknąć podczas oglądania z flasha na ps2
Czyli widze ze bez płytki swapowej sie nie obejdzie jesli chodzi o przerubke FMCB czyli do przerubki bedzie potrzebna

-karta pamięci
-czysta płytka
-blokady do lasera
-oczywscie wszytkie pliki z tutoriala
- i walsnie swap disc


Mam PSP takze mam nadzieje ze przeróbka ps2 nie bedzie trudniejsza niz ta PSP. Jesli ktos ma problem z psp wlasnie chetnie pomogę.

pozdr


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kudłaty - 01-07-2010

Nie musisz mieć Swap Magic, żeby wgrać sobie FMCB na kartę. Wystarczy ci karta z już wgranym FMCB


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - drakon - 01-07-2010

Doprecyzuj, bo zaraz będą kolejne pytania Smile. Bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że zwykłe skopiowanie plików z karty na kartę nic nie da...


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Kola - 03-07-2010

Hej kupiłem sobie ps2 model SCPH-90004 i mam mały problem. Nie mam przeróbki a karty pamięci z przeróbką które podłączam nie działają. To jest niby jakiś nowszy model czy coś w tym stylu może dlatego? Są może przejściówki które pozwoliłyby podłączyć ps2 do monitora?


RE: Wszystkie pytania odnośnie PS2, jaka przerobka itp... (dla "zielonych" w temacie) - Bart - 03-07-2010

Tak, z pewnością dlatego. Można podłączyć PS2 do monitor, ale to jest długo droga- jak dla mnie szkoda czasu i pieniędzy. Wink