PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? (/thread-jakie-gry-wybrac-i-czy-warto-je-kupic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 13-01-2013

Po ukończeniu "Prince of Persia: The Two Thrones" mam mały dylemat odnośnie wyboru kolejnej pozycji. Zastanawiałem się nad wyborem jednego tytułu i udało mi się odrzucić wiele tytułów, jednocześnie tworząc listę tych, w które na chwilę obecną chciałbym zagrać najbardziej. Na szczycie tej listy uplasowało się "Midnight Club 3: DUB Edition", które zachęca mnie swym arcadowym podejściem do tematu ulicznych wyścigów oraz dużą ilością licencjonowanych pojazdów i rozbudowaną opcją ich tuningowania. Po obejrzeniu kilku gameplay'ów na YT doszedłem do wniosku, iż gra stanowi połączenie serii "Burnout" (brawurowa jazda na złamanie karku i poczucie szybkości) oraz serii "Need for Speed" (duża ilość licencjonowanych pojazdów i możliwość ich modyfikacji). Oczywiście jest to mój luźny osąd i nie wiem jak to jest w praktyce. Ogółem chętnie zabrałbym się za ten tytuł, tym bardziej, że posiadam w kolekcji tylko jedną pozycję z tego gatunku. Co sądzicie na temat tej pozycji? Czy sterowanie jest przystępne? Czy różni się znacznie od tego, które było obecne w "Burnout 3: Takedown"?

Prócz "Midnight Club 3: DUB Edition", na moim celowniku znajdują się również "Brothers in Arms: Road to Hill 30" oraz "Call of Duty: Finest Hour". Wymienione tytuły nie są jednak aż takim priorytetem jak wspomniana wyścigówka, aczkolwiek myślę, że w każdej chwili może się to zmienić.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Draco - 13-01-2013

Według mnie w Midnight Club gra się jak w GTA (fizyka jazdy), w sumie to również jest produkcja Rockstar. Mi ta gra się nie podobała. W kwestii wyścigów ulicznych najlepszą serią pozostaje NFS. Jeśli chciałbyś zagrać w dobre wyścigi to bardzo polecam Ci Gran Turismo 3, nie jest to typowy symulator, czuć trochę arcade, co prawda nie da się obwiesić auta spojlerami jak choinki bombkami (i dobrze!) ale jest duże pole do popisu w kwestii tunningu mechanicznego. Bardzo polecam, w dodatku GT3 jest tak tanie że jeśli je kupisz to wystarczy Ci jeszcze na Call of Duty Smile


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Kratos - 13-01-2013

Odsyłam do mojej starej recenzji gry. Ja jestem dosyć wymagającym graczem i mimo, że trzecią część Midnight Club stawiam nieco niżej niż np. Burnout: Dominatora czy Revenge to z całą odpowiedzialnością mógłbym ją polecić. Nie bez przyczyny porównałem obie serie, bo w obu mamy do czynienia z szalonym tempem i ani na chwilę nie można spuścić wzroku z ekranu, jeżeli dobra lokata jest naszym głównym celem.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 14-01-2013

Dziękuję serdecznie za opinie. Co prawda nie zraziła mnie negatywna opinia Draco odnośnie tej gry, ponieważ nadal odczuwam chęć jej wypróbowania, aczkolwiek biorę pod uwagę fakt, iż ów tytuł może się nie każdemu spodobać.

Osobiście nie jestem jakimś ogromnym pasjonatem gier wyścigowych i nie posiadam względem nich zbyt wygórowanych wymagań. Ot grywam w nie dla zabicia czasu i interesuje mnie tylko dobra zabawa, która jest nastawiona wyłącznie na czysty arcade. Z tego też względu bliżej mi do tytułów takich jak "Burnout 3: Takedown", czy też omawiane "Midnight Club 3: DUB Edition", aniżeli do wspomnianego przez Draco "Gran Turismo" lub innych tego typu pozycji. Poza tym zapoznałem się z recenzją autorstwa Kratosa, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, iż tytuł ten powinien mi się spodobać. Sam tekst jest bardzo dobry i stanowił dla mnie przystępną lekturę.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Draco - 14-01-2013

Kto jak kto ale nie sądziłem że Ty będziesz skłonny do zamykania się na inne rodzaje gier niż upatrzone przez Ciebie. Nigdy nie próbowałeś GT dlatego tak bardzo Ci polecam tą grę. Jeżeli lubisz dobre samochody to docenisz piękno tej gry. Jeśli kiedyś zmienisz zdanie to koniecznie spróbuj Gran Turismo 3, nawet nie próbuj zaczynać od części 4, szkoda na to czasu.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 14-01-2013

Na "Gran Turismo 3: A-Spec" przyjdzie jeszcze czas, ale nie teraz. Po rozczarowaniu, które przeszedłem ogrywając "Metal Gear Solid 3: Snake Eater" postanowiłem, że będę eksperymentować mając ogranych więcej gier z danego gatunku. I tak też zapoznam się z trzecią odsłoną serii "Gran Turismo", gdy zapoznam się z przynajmniej kilkoma innymi wyścigówkami, co do których nie będę miał wątpliwość, że powinny mi się spodobać. To samo tyczy się też zresztą innych gatunków. Wspominałem, że chętnie zapoznam się z serią "Silent Hill" i gatunkiem survival-horrorów. Tak samo chętnie ogram inne gatunki, z którymi nie miałem żadnej styczności podczas grania na PC m.in. bijatyki i platformówki.

PS. Przejrzałem szybko aukcje na Allegro i rzeczywiście "Gran Turismo 3: A-Spec" zalicza się do tytułów tanich jak barszcz. Sądzę, że w tym roku (a może i w półroczu) sięgnę po ten tytuł, chociażby z ciekawości.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Draco - 14-01-2013

Z GT3 nie ryzykujesz, no ale jak tam chcesz, sam zobaczysz, że dobrze mówię. GT3 jest grą idealnie wyważoną pomiędzy arcade a symulatorem. Jeżeli ograsz te wszystkie NFSy i Midnight Cluby to będziesz miał ciężko zasiąść do gry w której trzeba zahamować przed zakrętem i postarać chociaż mniej więcej odpowiednio w niego wejść.


Jaką przygodówkę wybrać?? - Snake - 21-02-2013

Witam,
Szukam jakiegoś ciekawego tytułu.
Nie siedzę za bardzo w przygodówkach, więc szukam pomoc.
Jedyny warunek to taki, by nie była futurystyczna jak jakieś Final Fantasy etc.


RE: Jaką przygodówkę wybrać?? - Sandinista - 21-02-2013

Z takich typowych przygodówek poleciłbym Ci ICO, Beyond Good & Evil czy Fahrenheita. Ponadto możesz spróbować sił w podgatunku, którym jest survival - horror, o ile preferujesz tego typu gry. Tutaj przede wszystkim wszelkie Silent Hille czy bardzo dobrą serię Fatal Frame. Na forumie powinny być dyskusje o tych grach, także jeśli coś wybierzesz, to z pewnością znajdziesz szczegółowe informacje.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 21-02-2013

Możesz również spróbować swych sił w innym podgatunku, jakim można uznać przygodowe gry akcji (action adventure). Przede wszystkim zwróć uwagę na takie pozycje, jak seria "Tomb Raider" lub gry z Indianą Jonesem w roli głównej (eksplorowanie urzekającego i tajemniczego świata oraz rozwiązywanie zagadek, to może być niebywała przygoda). Z takich typowych przygodówek to być może "Syberia" - osobiście nie grałem, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii.