PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? (/thread-jakie-gry-wybrac-i-czy-warto-je-kupic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 21-12-2012

Gier z wciągającą fabułą i ciekawymi zadaniami/misjami jest cała masa. Trochę za ogólnie to ująłeś i w zasadzie można wymienić bardzo dużo tytułów pasujących do tego opisu - od wspomnianego przez Kratosa "God of War", przez "Metal Gear Solid", aż na "Prince of Persia: Warrior Within" kończąc. Z wymienionych tytułów najlepiej wspominam przygodę z drugą odsłonę trylogii "Prince of Persia". Gra charakteryzuje się nietuzinkowym mrocznym klimatem i wciągającą fabułą oferującą kilka zwrotów akcji, przy których wszystko staje się mniej lub bardziej zrozumiałe dla gracza.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - ashin - 21-12-2012

PoP ma raczej sztampową historię. Jeżeli lubisz zgłębiać fabułe, to polecić można Ci GoW, który dla tych którzy chcą zgłębiać fabułę pokażą coś głębszego. MGS ma fabułę strasznie zagmatwaną, ale jeśli lubisz takie rzeczy i przede wszystkim znasz poprzednie odsłony, to jest to kawał dobrego kodu.
Jeżeli sprecyzujesz co konkretnie Cię interesuje, pomijając misje i fabułe bo to już wiemy to coś polecimy. Klimat, fantasy, może bardziej realistyczny? Skradanie? Może coś innego.
Świetnym tytułem jest Shadow of Rome i masz recenzje nawet mojego autorstwa o tej grze może przeczytaj?


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Grzesio1812 - 21-12-2012

Posiadam już pierwszą część God of War a nad dwójką pomyśle kiedy indziej. Postaram się nieco sprecyzotwać co konkretnie mnie interesuje - nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi ale spróbuje to objaśnić]tak więc nie cierpię gier w których po prostu nie wiadomo co robić - chodzi o to, że trzeba tak jakby szukać drogi czy tam miejsca aby gra suneła dalej. Nie lubię także czasochłonnych poszukiwań jakiś rzeczy itp. Uwielbiam za to szybką akcje ale też elementy spokojnego ''dochodzenia do celu'' może jakieś elementy skradanki. Ogólnie chodzi o to aby gra zawierała szybką akcje ale też spokojne skradanie. Cały czas musi coś się dziać. A no i gierka ma być w miarę łatwa.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Draco - 21-12-2012

To ja klasycznie polecę Star Wars The Force Unleashed, ciekawa fabuła w realiach gwiezdnych wojen, blisko związana z fabułami filmów jednak zupełnie odmienna, ciekawe zwroty akcji, gra dosyć prosta i nie sposób w niej zabłądzić. Ponadto polecam Ci spróbować Timesplitters Future Perfect, pomimo że jest to FPS to chyba najlepszy do rozpoczęcia przygody z tym gatunkiem na konsoli, proste sterowanie, również ciężko się zgubić, a fabuła jest naprawdę świetna i podana w przyjemny sposób.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Kraszu - 21-12-2012

Jak tak teraz przeczytałem to co napisałeś, to idealna może się dla Ciebie okazać gra, którą zacząłem kilka dni temu. Mianowicie: "Sly Cooper and the Thievius Raccoonus". Gra póki co jest dosyć łatwa. Cały czas idziesz do przodu i zaliczasz kolejne plansze. Nie są one zbyt długie. Bardzo grywalny tytuł i póki co bawię się z nim świetnie. Podejrzyj sobie na YouTube gameplay z tej produkcji. Nie sugeruj się jednak bajkową grafiką. Zapewniam Cię, że gra się wyśmienicie. Co ważne, gra kładzie spory nacisk właśnie na skradanie. Nie jest to jednak czasochłonne i wymagające jak w poważnej serii "Metal Gear Solid". Wystarczy tylko chwilkę pomyśleć i wykonać odpowiedni manewr.

Oprócz tego poleciłbym Ci "Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex". Jeżeli nie lubisz szukać drogi i się w żaden większy sposób wysilać, to musisz szukać dla siebie gier liniowych. Powyższe propozycje takie właśnie są.

Dodam jeszcze, że pasuje mi tutaj "Prince of Persia: Sands of Time". Gra ma prosty system walki. Jest względnie liniowa. Rozgrywka polega jednak głównie na pokonywaniu zróżnicowanych przeszkód. Jest to o tyle fajnie skonstruowane, że zazwyczaj rozwiązanie znajduje się w lokacji, w której aktualnie przebywasz. Ta gra z trzech wymienionych jest jednak najbardziej wymagająca.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Draco - 21-12-2012

Jeśli będziesz chciał spróbować grę z serii Prince of Persia to kolejnym dosyć liniowym tytułem jest PoP: Two Thrones, system walki jest w nim prosty, można atakować przeciwników zarówno frontalnie jak i skradając się wykańczać ich efektownie z ukrycia, wybór należy do Ciebie. Wspomniany przez Paula Prince of Persia Warrior Within jest nieco bardziej złożony jeśli chodzi o system walki, dominują tam także frontalne starcia, podczas gdy elementów skradania i wykańczania przeciwników "po cichu" jest niewiele.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 22-12-2012

Zawsze możesz też spróbować zagrać w "Tomb Raider: Legend". Gra oferuje fragmenty przeznaczone na spokojną eksplorację tajemniczych i urzekających lokacji, a także momenty z szybką i dynamiczną akcją (m.in. brawurowa jazda motorem). Oprócz tego spotkamy na swojej drodze różnego rodzaju zagadki, przy których trzeba będzie wytężyć szare komórki. Tytuł ten jest jednym z pierwszych, jaki przyszło mi ograć na moim PS2 i ukończyłem go na poziomie trudności "normal", mimo braku doświadczenia w obsłudze kontrolera, więc grę możemy zaliczyć do grona łatwiejszych pozycji. Co prawda istnieje możliwość zgubienia się podczas zwiedzania lokacji, aczkolwiek nie powinno być z tym większych problemów, bowiem rozgrywka jest liniowa.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - Grzesio1812 - 23-12-2012

Dzięki wszystkim za rady. Ostatecznie zdecydowałem się na PoP: Two Thrones oraz Sly Cooper and the Thievius Raccoonus. Pooglądałem sobie trochę filimków z tych gier na youtobe, poczytałem troszkę o nich i mam nadzieje, że się nie zawiodę. Jeszcze raz wielkie dzięki.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - PaultheGreat - 23-12-2012

Jeżeli nie będzie to dla Ciebie problemem, to bardzo chętnie zapoznałbym się z Twoją opinią na temat "Prince of Persia: The Two Thrones". Gdy spędzisz już przy tym tytule trochę czasu, możesz wyrazić swoje zdanie w tym temacie. "Dwa Trony" znajduje się w chwili obecnej na szczycie listy tzw. Must have'ów i chętnie zapoznam się ze zdaniami zwykłych graczy, aniżeli zawodowych recenzentów na branżowych portalach, których opisy nie zawsze bywają obiektywne.


RE: Jakie gry wybrać i czy warto je kupić? - NefrizPL - 27-12-2012

Juiced 2 Hot Import Nights - bardziej zręcznościowa ale jeśli coś podobnego do nfsa to bedzie bardzo jest tunning całkiem dobrze rozbudowany sporo autek itp jak w nfs jednak to nie free roam /sandbox / otwarty świat jak w nfs carbon np Tongue