PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Gry, które powinny ukazać się na PS2 (/thread-gry-ktore-powinny-ukazac-sie-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Draco - 02-03-2012

Bardzo byłbym szczęśliwy gdyby zaczęto wydawać chociażby porty gier z PSP. Wiem dobrze, że nie ma co marzyć o GT5, GOW3 czy Killzone 2 na PS2 jednak wydanie gier z PSP na stacjonarną konsolę PS2 poprawiając przy tym grafikę nie powinno być trudne. Można by wtedy zobaczyć na naszej czarnulce pozostałe części God of War, nowego Gran Turismo, czy Metal Gear Solid: Peace Walker


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - ashin - 03-03-2012

(02-03-2012, 22:08)Yohokaru napisał(a): Racja ashin, taki Motorstorm na PS2 wyszedł, to czemu nie miałyby pojawić się inne klasyki? Jednak jakiś (nie)mądry człowiek wymyślił kasę i teraz musimy wzdychać, bo co im po tym jak wydadzą Patapon przykładowo, jak koło 60% interesantów ściągnie gre... Dla wydawców liczy się niestety kasa i możemy tylko wzdychać i liczyć na scenę. Ja tam z kilka lat temu słyszałem o pomyśle na emu PSP na PS2, ale ten plan pewnie już upadł:-|

kasa kasą, ale sądzę że to dość prosty zabieg. Można po prostu pokonwertować gry na odpowiedni format i wydać je. Nie trzeba nawet wiele dodawać, byle rozdzielczość zmienić, albo co i będzie śmigać. Dla nich to będzie koszt nie wiem 5zł za grę? Oferować ją do sprzedaży online, czy no nie wiem nawet wysyłkowo i masz sposób żeby wyciągnąć od fanów spore pieniądze. Ludzie szaleją za takimi rzeczami ileż pieniędzy wydano na remake'i na PS3 GoW'a, czy Sly'a na tym nieźle zarobiono, a konsola PS2 nadal jeszcze przecież żyje i nie chce umrzeć


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Mr.Q - 03-03-2012

Nie ma co wypisywać takich gier jak GTA IV, to jest tytuł typowo next-genowy. Nie chciałbym widzieć go na PS2.
Ale za to - Army of Two i Army of Two: The 40th Day. Myślę że po odpowiedniej konwersji, PS2 spokojnie uciągneło by obie części.


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Yohokaru - 03-03-2012

W konwersjach tkwi siła. Dziwię się tylko, że niezależnym twórcom nie kwapi się by wydać coś, bo przecież wiemy że PS2 jest platformą otwartą. Można by tu przytoczyć takie hity jak Plants vs Zombies czy Super Meat Boy. Wszystko te problemy są, bo PSP nie zostało połączone z czarnulką w jakiś sposób.


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Draco - 03-03-2012

To prawda że w konwersjach siła, jednak smutna prawda jest taka że studiom developerskim bardziej opłaca się konwertować dowolne gry na konsole obecnej generacji ponieważ ich rynek jest nie porównywalnie większy w dodatku kusi ich cyfrowa dystrybucja (mają z głowy umowy z tłoczniami, drukarnie, magazyny, dostawy do sklepów i dzielenie się pieniędzmi ze wszystkimi po drodze) oraz stanowisko Sony i Microsoftu w sprawie przerobionych konsol przez co mało kto decyduje się na piracenie gier mając w perspektywie ban który nie dość że odcina nas od trybów multi, to jeszcze blokuje nam dysk twardy oraz skutecznie obniża wartość konsoli na rynku wtórnym. Na czarnulce możliwości uruchamiania kopii gier są nie porównywalnie większe w dodatku nie wykrywalne dla producenta i w przypadku FMCB darmowe. Oczywiście nie twierdzę że każdy gracz posiadający którąś z przeróbek to pirat niemniej jednak trzeba realnie przyznać że gdyby jakaś gra pojawiła się na PS2 to 50% posiadaczy konsoli zagrało by w ten tytuł na piracie podczas gdy w przypadku PS3/X360 ta liczba wyniosła by pewnie max 10%.


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Yohokaru - 03-03-2012

Draco ładuje dane do pamięci...


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Draco - 03-03-2012

To efekt za szybkiego klepnięcia "ENTER". Zatwierdziłem post który był napisany do połowy więc zamiast edytować go i narażać się w miedzy czasie na komentarz niepełnego posta wolałem na szybko wpisać jakąś głupotę, na spokojnie wyedytować post tak jak chciałem i go zatwierdzić. Zdarzyło mi się tak robić już kilka razy ale pierwszy raz zostałem przyłapany, brawo za refleks Smile


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Kraszu - 12-03-2012

Mnie najbardziej na PS2 brakuje kontynuacji przygód sympatycznego kościotrupa (oksymoron?) Daniela Fortesque, znanego ze wspaniałych dwóch gier na szaraka pt. "MediEvil". Czuję straszny niedosyt, że na czarnulce nie zamknięto trylogii. Wiem, że na PSP wyszła gra o podtytule "Resurrection", ale że pierwszej kieszonki Sony nie posiadam, to moja przygoda z kościotrupem zakończyła się na części drugiej. Szkoda, bo gier z takim specyficznym klimatem w dzisiejszych czasach, to ze świecą szukać. Chętnie powróciłbym do niezapomnianego, sennego miasta Gallowmere, aby ponownie mieczem, toporem i kuszą podziurawić kilka tyłków.


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Sandinista - 14-03-2012

Właściwie to nie masz czego żałować, gdyż Resurrection jest praktycznie remake'em z PSOne z kilkoma dodatkowymi lokacjami i mini-gierkami. Oczywiście również z grafiką po liftingu. Niewątpliwie szkoda jest tego, że twórcy nie pokusili się o kontynuacje tej serii na PS2, gdyż pozycja jest rzeczywiście bardzo grywalna. Chociaż posiadam tylko jedynkę (dwójki nie miałem okazji tknąć), gra zapadła mi głęboko w pamięci. Hmm może czas odświeżyć historię?


RE: Gry , które powinny ukazać się na PS2 - Draco - 16-03-2012

Przypomniał mi się jeden tytuł który chciałbym żeby ukazał się na czarnulce (co jest niemożliwe), chodzi mi o bardzo oryginalną grę Mirrors Edge, świetna fabuła, bardzo dobre przerywniki filmowe i przede wszystkim świetny sposób rozgrywki (parkour z perspektywy FPP). Mi ta gra bardzo się spodobała i miło było by zobaczyć ją na mojej ulubionej konsoli.