PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Gry, które powinny ukazać się na PS2 (/thread-gry-ktore-powinny-ukazac-sie-na-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - PaultheGreat - 20-06-2014

No to trochę szkoda, że tak łatwo dałeś się zniechęcić. Pomimo relatywnie dużej ilości niepochlebnych opinii na temat pierwszej części, tytuł ten spodobał mi się i nie rozumiem co w nim jest takiego złego, że niektórym nie przypadł do gustu. Oczywiście nie będę się wykłócał, bo każdy ma swój gust, aczkolwiek trochę mnie to dziwi. W każdym razie, jedynka mi się podobała, ale nie mogę się jeszcze wypowiadać na temat całego cyklu, gdyż nie grałem w późniejsze odsłony. Z wyczytanych w sieci tekstów na temat tego cyklu można odnieść wrażenie, że pod koniec Ubisoft odcinało kupony i wydawało tzw. odgrzewane kotlety, ale mimo wszystko jestem zainteresowany tym cyklem i chcę się o tym przekonać na własnej skórze.


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - 1903 - 25-12-2014

Osobiście, swego czasu bardzo żałowałem, że na PS2 nie wyszła Fifa Street 3, bo druga część tak mnie wciągnęła, że oczekiwałem trójki, ale nie takiej jaką zobaczyliśmy na ówczesnych next genach, tylko liczyłem na kontynuację, grę na podobnym silniku z usprawnieniami, a tutaj rok 2008 i nie ma trzeciej części na czarnulce. Po trailerach byłem strasznie zawiedziony faktem, że odmienili tą grę, poszli w stronę animacji, a zabrali tytułowi ten klimat, prosto z ulicy na rzecz grafiki rodem z Cartoon Network, nie takiej gry wyczekiwałem.. na dodatek, nie trafiła na konsolę, którą miałem, bo PS3 w tamtym okresie było sprzętem zbyt drogim jak na moje realia.


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - kluska98 - 26-01-2015

Czy wiecie czemu na PS2 nie wyszły takie hity lat 2003-2005 jak Half Life 2,Doom 3, F.E.A.R,Far Cry 1,Call Of Duty najstarsze ?
PS2 byłoby za słabe?


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Jusko - 26-01-2015

kluska98 napisał(a):Czy wiecie czemu na PS2 nie wyszły takie hity lat 2003-2005 jak Half Life 2,Doom 3, F.E.A.R,Far Cry 1,Call Of Duty najstarsze ?
PS2 byłoby za słabe?

Tak. Może nie tyle chodzi o grafikę, bo tę zawsze da się przyciąć. Niemniej poza grafiką - HL2, DOOM3 czy FEAR cechowała fizyka świata, czasem dość silna (HL2). Far Cry było na XBOX, który był silniejszy, a gram właśnie ponownie w FC1 i nie widzę uciągnięcia na PS2 tych wszystkich efektów + rozległe tereny + masa pojedynczej zieleni + szybkie doliczanie fizyki przy wsiadaniu do aut czy motorówek. Czytałem kiedyś plotkę, że Far Cry miał być na PS2, ale po wstępnych próbach po prostu brakowało mocy. Nawet Half-Life 2 dla XBOX musiał iść na małe kompromisy, a DOOM 3 miał troszkę mniejsze levele od wersji PC, więc gdzie tu PS2 Sad

Call of Duty 1 szedł na fali gier wojennych na PC, i była to najlepiej ucelowana platforma sprzedażowa dla takiego tytułu. Jednak na PS2 miałeś już chociażby Big Red One, Call of Duty 2 chyba, potem Call of Duty 3 i Finest Hour. Było zatem parę części na szczęście - ba, CoD zawędrował nawet na PSP Smile

Trzeba pamiętać, że PS2 to była mocna konsola, która wymiotła konkurentów i ostała najdłużej. Niemniej szybko czarnula okazała się najsłabszą konsolą zestawiając ją z konkurentami - moc była spora, ale nie była też nielimitowana (prawdę mówiąc już 3-5 lat po premierze widać było, że to tylko PS2, a kłopoty z Anti-Aliassingiem też nie przemawiały na komfort wizualny).


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - kluska98 - 26-01-2015

Call of Duty 2 wyszło na PC i na Xboxa 360 jako tytuł startowy ale na PS2 to była zupełnie inna gra niż na powyższych platformach (inne misje i dużo gorsza grafika)



(26-01-2015, 20:33)Jusko napisał(a):
kluska98 napisał(a):Czy wiecie czemu na PS2 nie wyszły takie hity lat 2003-2005 jak Half Life 2,Doom 3, F.E.A.R,Far Cry 1,Call Of Duty najstarsze ?
PS2 byłoby za słabe?

Tak. Może nie tyle chodzi o grafikę, bo tę zawsze da się przyciąć. Niemniej poza grafiką - HL2, DOOM3 czy FEAR cechowała fizyka świata, czasem dość silna (HL2). Far Cry było na XBOX, który był silniejszy, a gram właśnie ponownie w FC1 i nie widzę uciągnięcia na PS2 tych wszystkich efektów + rozległe tereny + masa pojedynczej zieleni + szybkie doliczanie fizyki przy wsiadaniu do aut czy motorówek. Czytałem kiedyś plotkę, że Far Cry miał być na PS2, ale po wstępnych próbach po prostu brakowało mocy. Nawet Half-Life 2 dla XBOX musiał iść na małe kompromisy, a DOOM 3 miał troszkę mniejsze levele od wersji PC, więc gdzie tu PS2 Sad

Call of Duty 1 szedł na fali gier wojennych na PC, i była to najlepiej ucelowana platforma sprzedażowa dla takiego tytułu. Jednak na PS2 miałeś już chociażby Big Red One, Call of Duty 2 chyba, potem Call of Duty 3 i Finest Hour. Było zatem parę części na szczęście - ba, CoD zawędrował nawet na PSP Smile

Trzeba pamiętać, że PS2 to była mocna konsola, która wymiotła konkurentów i ostała najdłużej. Niemniej szybko czarnula okazała się najsłabszą konsolą - moc była spora, ale nie była też nielimitowana (prawdę mówiąc już 3-5 lat po premierze widać było, że to tylko PS2, a kłopoty z Anti-Aliassingiem też nie przemawiały na komfort wizualny).



RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Jusko - 26-01-2015

kluska98 napisał(a):Call of Duty 2 wyszło na PC i na Xboxa 360 jako tytuł startowy ale na PS2 to była zupełnie inna gra niż na powyższych platformach (inne misje i dużo gorsza grafika)

To, że na słabszą konsolę pojawia się zupełnie inna gra, a idzie za nią tylko nazwa jako wspólny czynnik - to niestety typowa praktyka. Bardzo często szło to zobaczyć na PSX, którego moc dość szybko stała się mała, więc gry były inne, a tylko tytuł wspólny Smile Generalnie sytuacje tego typu były również na PS2 (Need for Speed po Carbon czy Star Wars: Force Unleashed).


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - kluska98 - 26-01-2015

NFS Pro Street na PS2 to była jeszcze ta sama gra jak na innych platformach tylko z brzydką grafiką,bez publiczności,dziewczyn przy stracie wyścigu. Undercover na PS2 to było zupełnie inne miasto,wyścigi i brzydka grafika.




(26-01-2015, 20:53)Jusko napisał(a):
kluska98 napisał(a):Call of Duty 2 wyszło na PC i na Xboxa 360 jako tytuł startowy ale na PS2 to była zupełnie inna gra niż na powyższych platformach (inne misje i dużo gorsza grafika)

To, że na słabszą konsolę pojawia się zupełnie inna gra, a idzie za nią tylko nazwa jako wspólny czynnik - to niestety typowa praktyka. Bardzo często szło to zobaczyć na PSX, którego moc dość szybko stała się mała, więc gry były inne, a tylko tytuł wspólny Smile Generalnie sytuacje tego typu były również na PS2 (Need for Speed po Carbon czy Star Wars: Force Unleashed).



RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Jusko - 26-01-2015

Wiesz - nie można było oczekiwać więcej, zestawiając past-gena PS2 w rozdzielczości SD, z wtedy już obecnymi bodaj next-genami, które jechały już w HD.

ProStreet chyba różnił się też silnikiem. Prawdę mówiąc nie zagrzałem pada na ProStreecie na PS2, bo kompletnie ta wersja mi się nie podobała, więc jak ją kupiłem, tak sprzedałem.

kluska98 napisał(a):NFS Pro Street na PS2 to była jeszcze ta sama gra jak na innych platformach tylko z brzydką grafiką,bez publiczności,dziewczyn przy stracie wyścigu. Undercover na PS2 to było zupełnie inne miasto,wyścigi i brzydka grafika.

Już niedługo podobnie będzie można mówić o grach między XONE a X360 oraz PS4 i PS3. Zawsze tak było - taki już urok konsol.


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - kluska98 - 27-03-2015

Dlaczego Colin Mcrae Rally 2.0 nie został wydany na PS2 tylko na "szaraka" skoro to gra z tego samego roku co premiera "czarnulki" na rynku (2000 r.)
Czy dlatego że 15 lat temu większość graczy eksploatowała "szaraki" ?
A tak poza tym to zauważyłem że drugi Colin na PS1 ma sporo brzydzszą i pikselowatą grafikę niż na PC i jeszcze ten okropny raniący uszy dźwięk po przejechaniu przez checkpoint brzmiący rodem z C64 albo Atari (w wersji PC było takie przyjemne "plumknięcie")


RE: Gry, które powinny ukazać się na PS2 - Jusko - 27-03-2015

Biorąc pod uwagę, jak minimalistyczną moc miał już PSX w momencie premiery CM 2.0 (grudzień 2000r), to nie dziwne, że grafika oraz dźwięk były sporo gorsze od PC. Porównaj tak: to niesamowite, że całe, długie i skomplikowane gry z wyliczaniem fizyki upakowali w 33MHz, 1MB wideo, 2MB RAM i 512KB na audio. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że to niesamowite Smile

Z PS2 jak i każdą konsolą na starcie jest ten problem, że aby wstrzelić się z grami tuż po wydaniu sprzętu - trzeba mieć dobre wtyki aby dopaść się do Dev-kitów itp. Codemasters może nie było zainteresowane jeszcze przeskokiem na nową generację (PSX miało solidną pozycję), może nie udało im się wgryźć wcześniej w PS2, albo rozgryzanie PS2 zajęło im zbyt długo dla wymiernych efektów i nie było sensu wydawać tak późnego portu (nauczyć się pisać na PS2 to była niezła sztuka, a tytuły premierowe były przez to brzydkie, chrupały i posiadały dość widoczny aliasing).