PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Jak podłączyć dysk lan do PS2 (/thread-jak-podlaczyc-dysk-lan-do-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Riordianin - 08-02-2015

Duże, duże, duże.
Ale dla gier dla PS2 chyba znów założę serwer domowy, ot z ciekawości dla prędkości Smile


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - miki1406 - 10-02-2015

(08-02-2015, 00:48)Simion napisał(a): To nic nie da. Dysk jest podłączonym pod router (z najnowszym softem) przez USB 3.0. Trochę nietypowy NAS, ale tani i do domu wystarczy.

Ewentualnie mogę jeszcze poszukać jakiś alternatywnych softów.

Rozumiem, że masz router z wejściem USB i tam wpiąłeś pamięć masową...
Myślę właśnie wykorzystać mój stary dysk USB 80GB w ten sposób i tu trzymać filmy i gry, które miałby odtwarzać SMS/OPL.

Bardzo skomplikowana jest konfiguracja, aby OPL to zobaczyło??


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 10-02-2015

Szczerze to nie miałem kiedy poszukać oraz zarobić skrętkę. Obowiązki mi się trochę ponakładały i nie miałem kiedy to zrobić, a w elektroniku nie mieli akurat ekranowanego przewodu żeby mi na szybko zrobić przewód.

Do wieczora postaram się wygrzebać kawałek kabla i sprawdzić jak wygląda to w praktyce.

Akurat znalazłem 2 ekranowane RJ-tki i kilka metrów ekranowanej skrętki - głupi ma szczęście Tongue .

Teraz walczę z ustawieniami i są problemy. Jestem skłonny przyjmować wszelakie rady.
Konfiguracja OPL jest następująca:
[Obrazek: ESotPD1.jpg]

Topologia sieci:
[Obrazek: S7BbGyS.png]

Ustawienia routera:
[Obrazek: gOjbYWx.png]

Ustawienia uprawnień konsoli na routerze:
[Obrazek: 96E21Ya.png]


Katalog do którego chce się dostać to "PS2" i znajduje się bezpośrednio na dysku sieciowym.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - piotros - 10-02-2015

Najlepiej jak udostępniany zasób jest bezpośrednio, a nie w kolejnym katalogu. Jak bardzo chcesz udostępniać katalog PS2 z dysku USB, to spróbuj udostępnić bezpośrednio ten katalog i w nim trzymać katalogi CD i DVD.
Dodatkową rzeczą, którą bym przetestował, to inny użytkownik i hasło. U nie guest nie działał i dopiero po założeniu nowego dedykowanego użytkownika i hasła zadziałało.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 10-02-2015

Dysk sieciowy, nie mogę udostępniać bezpośrednio katalogów, a bezpośrednio nie rzucę by nie zrobić bałaganu w miejscu gdzie są zdjęcia i filmy rodzinne. Jak widać "guest" z uprawnieniami do odczytu sam się dodał na routerze.

Walczę dalej.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomx1989 - 11-02-2015

Wydaje mi sie ze w ps2 ip pc powinienes ustawic na 192.168.0.100 oraz nie wiem czy opl znajdzie podfolder ps2, ja bym ustawil samo ps2


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - miki1406 - 11-02-2015

Skoro opcja Share w OPL daje taką możliwość to nie powinno być kłopotu...

Walcz Simion i kleć jakiś tutorial Wink


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 04-07-2015

Próbowałem z IP 192.168.0.100 i ścieżkami ps2 oraz usb1/ps2.

Ale tak nie może być, bo wtedy serwer będzie w innej podsieci co konsola.

Nie mogę zmienić adresu dysku, czyli muszę dać adres IP konsoli 192.168.0.X, a adres bramy 192.168.0.1 (śmiecio router od UPC).

Na razie zrzucę pliki na folder główny żeby tylko nawiązać połączenie. Potem będę walczył z folderami.

Doszedłem czemu NAS dostał dwa adresy IP. Jeden to adres wewnętrzny, przydzielony do komunikacji wewnątrz mojej sieci. Drugi to adres zewnętrzny do komunikacji między dwoma routerami. Nie wiem tylko dlaczego nowi użytkownicy dostają domyślnie adres zewnętrzny i nie da się tego zmienić. No nic, walczę dalej.


Poniżej wrzucam schemat mojej sieci:
[Obrazek: zurkmIR.png]



Ja tu walczę z dyskiem sieciowym, a konsola nawet nie łączy się z PC Tongue . Muszę najpierw zrobić jakiekolwiek połączenie a potem kombinować.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomas1395 - 05-07-2015

Witam
Jestem co do tego tematu dosyć sceptycznie nastawiony. Po co udostępniać dane z dysku, kiedy komputer, konsola oraz telewizor muszą być włączone? Równie dobrze mógłbym odpalić sobie te gry na emulatorze Tongue.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Szymon - 05-07-2015

No jeśli udostępniasz z dysku sieciowego to on nie pobiera dużo energii i może sobie chodzić cały czas.

tomas1395 napisał(a):Równie dobrze mógłbym odpalić sobie te gry na emulatorze .

Nie każdy ma super sprzęt do emulacji, poza tym to już nie to samo co na konsoli.