PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Jak podłączyć dysk lan do PS2 (/thread-jak-podlaczyc-dysk-lan-do-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - piotros - 10-06-2012

(09-06-2012, 12:08)amik napisał(a): [..] moje pytanie czy jest coś z grą czy po prosty nie wszystkie gry działają a może jest jakaś inna przyczyna poradźcie coś koledzy Pozdrawiam
Z tego co pamiętam, to poza tym, że share musi mieć nazwę "PS2SMB", to jeszcze dodatkowo obrazy płyt DVD muszą znaleźć się w katalogu o nazwie "DVD", a obrazy płyt CD w katalogu o nazwie "CD".
Czy gra zadziała czy nie, wszystko zależy czy obraz gry był wcześniej spatchowany pod ESRa lub SwapMagic'a lub w jakiś inny sposób. Najmniej problemów jest z obrazami płyt zrobionymi z oryginałów. Mi się w sumie zdarzyło, że z 5 gier nie chciało w ogóle działać, a część ruszyła dopiero po zabawie we włączanie Mode'ów, a jest ich 8.
Ogólnie uruchamianie gier poprzez SMB jest piękną sprawą, no i przy okazji oszczędza się laser... Smile


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - matic902i - 10-08-2012

U mnie wysyła i odbiera pakiety, ale nie ma żadnych gier w menu w OPL. Mam to na partycji NTFS, kiedyś działało.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - matic902i - 11-08-2012

Już chyba rozwiązałem problem. O ile wcześniej robiłem to na partycji z systemem plików NTFS i działało, to teraz z niewiadomych przyczyn nie działa. Udostępniłem pendrive z systemem plików FAT32 i działa. Tylko w ustawieniach OPL nazwę folderu musiałem zmienić na literkę dysku.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - spider0601 - 10-09-2012

Mam problem

Kupiłem kabel krosowany do tego połączenia bo mi go polecano jak podłączam bezpośrednio pc z ps2. Robię wszystko według tego tutorialu i nie działa. Nie pokazują się gry nic. Proszę o pomoc bo już sam nie wiem.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Jacky_Erbe - 27-04-2013

Jeśli ktoś ma wszystko dobrze ustawione, pingi poprawne, dobre nazewnictwo gier a mimo to nie pokazuje mu listy gier, niech utworzy w windowsie nowe konto użytkownika, np. ps2 i da hasło np. ps2. Następnie zmieni te parametry w OPL-u, powinno pomóc. Wczoraj z desperacji zrobiłem tak u siebie i zaczęło wreszcie gry wykrywać Smile


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 27-04-2013

Wystarczyło po prostu wyłączyć hasło Tongue . Win 7 domyślnie blokuje udostępnianie hasłem które sam ustala i podaje tylko raz przy konfiguracji sieci Tongue .


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - stingray - 09-09-2013

U mnie sytuacja była następująca. Komputer widział konsolę (mogłem pingować adres konsoli), ale żadne gry nie były widoczne. Wynikało z tego, że mam coś nakopane w konfiguracji. Zmieniłem opcje logowania w OPL. Zamiast GUEST wpisałem mój login z windy i hasło takie jakie mam do profilu. Ruszyło od strzała. Nie próbowałem jeszcze z ISO, ale po konwersji USBUtil wszystko działa. Konsolę mam nieprzerobioną, więc jest dobrze. Jeżeli ktoś ma problem z tym, że gra utyka na kolorowym ekranie, do może devami trzeba pokombinować. Najeżdżamy na odpowiedni tytuł, naciskamy trójkąt i mamy możliwość aktywacji różnych devmode. W porównaniu z pendrivem prędkość jest powalająca. Testowałem na God of War II i czasem się tylko dźwięk zaciachnie. Także pendrajwy do szuflady, bo mamy o wiele lepsze rozwiązanie. Dodatkowo OPL ma wbudowany IGR (In Game Reset). Wystarczy nacisnąć L1+L2+R1+R2+Start+Select aby zresetować konsolę. Aby całkiem ją wyłączyć używamy kombinacji L1+L2+L3+R1+R2+R3. Nawet nie trzeba ruszać zadka z fotela aby zmienić grę.

Aha udostępniony katalog z grami nie musi się nazywać PS2SMB. Po prostu nazwa udostępnionego udziału i nazwa udziału w OPL musi być taka sama. Jeżeli udostępnimy katalog o nazwie PS2GAMES i ustawimy taką samą nazwę w OPL to też będzie działać. Nie sprawdziłem tylko czy zmiana portu wpłynie na działanie OPL.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 09-09-2013

Możesz nawet dać oznaczenie dysku zamiast nazwy katalogu. Ułatwione jest wtedy przerzucanie dysku między USB a siecią.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomx1989 - 10-09-2013

stingray napisał(a):Wystarczy nacisnąć L1+L2+R1+R2+Start+Select aby zresetować konsolę.
W ustawieniach OPL masz opcje, gdzie po resecie ma Cie przenieść konsola, najlepiej podać ścieżkę do OPLaWink Przy resecie najlepiej być w menu/zapauzować grę tak żeby nie doczytywała danych, bo czasami się może zdarzyć że konsola się zawiesi. To taka moja obserwacjaSmile


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - RoniWorlds - 16-09-2013

właśnie zrobiłem poradnik video zapraszam

http://www.youtube.com/watch?v=oUfyBtEj7Ws