PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Jak podłączyć dysk lan do PS2 (/thread-jak-podlaczyc-dysk-lan-do-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomx1989 - 24-11-2015

Simion napisał(a):Może ktoś napisać jak odpalić przez sieć obrazy ISO - bez cięcia na kawałki?
Przecież nie raz o tym było pisane jak odpalać iso. W udostępnionym folderze tworzymy foldery CD i DVD, do folderów odpowiednio wrzucamy gry cd i dvd w formacie iso. Każdą grę trzeba odpowiednio nazwać, zasada jest taka żeby przed nazwą gry dodać kod danej gry, który znajduje się w obrazie iso. Kod ten podglądamy za pomocą 7zip, winrar, deamon, ultraiso itd. np. SCES_504.90.Final Fantasy X.iso gdzie nazwa samej gry(Final Fantasy X) nie może przekroczyć 32 znaków włącznie ze spacjami. Najlepiej jeśli dysk jest sformatowany na NTFS, bo wtedy gier powyżej 4GB nie trzeba dzielić.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 24-11-2015

Znalazłem to tydzień po napisaniu tego postu X) . Nie ruszyło mi.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - winro - 04-12-2015

a ja mam taki problem że wcale nie wyświetla mi nowej sieci gdy zrobie połączenie Ps2->router->Pc co ciekawe gdy zrobię PS2->PC to wykrywa normalnie sieć niezydentyfikowaną, ale zależy mi żeby przez router co jest nie tak?


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Iksar - 23-12-2015

W pewnym poradniku pisze tak

Kod:
Niczym nie różni się ono od połączenia PS2-Komputer. No może poza jednym. Nie zmieniamy wtedy bramy domyślnej, ani większości adresu IP. Piszę większości, ponieważ musimy mieć pewność, że nasz Adres IPv4, różni się od wszystkich urządzeń podpiętych do routera. W przeciwnym wypadku, nasza sieć nie będzie działać.



RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - bartolo12 - 13-05-2016

Witam, mam konsolkę slim w wersji 77004 i mam ją podłączoną tak ps2-router-komputer. Wszystko niby śmiga, ale testowałem z 4-5 gier i za każdym razem jest podobna sytuacja - gra chodzi od kilku do kilkunastu minut i się zacina lub po prostu nie przechodzi dalej. Przykładowo wpisywanie kodu do sejfu w sly cooper, mogłem wpisywać nawet dobry kod, ale nic więcej się już nie dało zrobić, freeze i koniec. Chyba że dla każdej gry trzeba jakieś magiczne ustawienia? Może to też być przez to że udostępniam folder na jednej z partycji zamiast utworzyć nowa partycję wyłącznie pod SMB? OPL mam w najnowszej wersji, na starszej było podobnie.

@EDIT
Chyba udało się naprawić Sly Cooper, znalazłem w necie że trzeba załączyć mode 2,6,7,8. Masakra jak trzeba postępować tak z każdą grą i szukać które ustawienia pozwolą na swobodną gre. Jedyny plus, że SMB nie niszczy lasera i odczyt wydaje się szybszy niż odczyt płyt.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomx1989 - 13-05-2016

Ustawienia Mode rzadko kiedy są wymagane, większość gier działa bez problemów.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - amigo79 - 26-06-2016

Witam

Posiadam PS2 slim od pewnego czasu i chciałbym odpalać gry poprzez siec lan a konkretnie przez ftp (nosze się z zamiarem kupienia routera pod który mógłbym podłączy pendrive)
Metodę ps2-router-pc udało mi się opanować tzn konsola w OPL widzi przez siec pena z grami. Jednak chciałbym to samo uzyskać przy pomocy tylko routera i w tym celu za pomocą programu filezilla serv postawiłem ftpa ale konsola mimo tego ze połączenie istnieje nie widzi w opl listy gier.
Czy istnieje jakiś sposób na poprawne ustawienie sieci aby przez ftpa to poszło ??? (wtedy kupie ten router i bez PC odpalę gry z pena)

Pozdrawiam


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Iksar - 27-06-2016

(13-05-2016, 19:28)tomx1989 napisał(a): Ustawienia Mode rzadko kiedy są wymagane, większość gier działa bez problemów.

Brothers in Arms obydwie części wymagają załączenia kilku Mode (nie pamiętam już których) a np. pierwszy Splinter Cell nie działa przez OPL z dysku kompa, laptopa zaś działa tylko i wyłącznie bezpośrednio przez USB (tj. pendrive, dysk zew.) sprawdzałem to dziesiątki razy i u mnie np. działa tylko z pendrive USB, obydwie wersje PAL i NTSC. Ostatnio też miałem gre która wymagała załączenia mode, już nie pamiętam nazwy ale było to chyba pierwsza część Jak & Daxter na PS2.

Najlepszym sposobem moim zdaniem jest kupić zdechłego laptopa za 100 zł z dyskiem np. 80 - 100 GB, postawić system XP, Viste i na nim zrobić folder, udostępnić gry i tak przez kabel RJ45 uruchamiać gry na PS2 przez OPL.

Sam tak robię, mam pod TV laptopa obok leży PS2 a na niej leży PSX. Proste czynności, uruchamiam laptopa, później konsole i nic nie robiąc kompletnie nic nie robię już na laptopie (wszystko już jest skonfigurowane) tylko załanczam OPL i wybieram gre. Najlepsze rozwiązanie według mnie.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - tomx1989 - 27-06-2016

amigo79 napisał(a):Posiadam PS2 slim od pewnego czasu i chciałbym odpalać gry poprzez siec lan a konkretnie przez ftp
Nie da rady przez FTP, tylko SMB/SAMBA, także szukaj routera który obsługuje ten protokół.

Iksar w mojej bibliotece gier najwyżej w jednej mam ustawione MODE i tylko jedna gra mi nie działa z HDD, także muszę używać ETH. Także wszystko zależy kto w co gra Smile


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - benq1 - 31-07-2016

Witam. Skorzystałem z tego poradnika i udało mi się połączyć PS2 z PC - gry działa. Jednak niedawno wszedłem w posiadanie router ZTE MF28D, który ma możliwość udostępniania plików z pendrive'a (ma wejście USB 2.0). Przygotowałem pendrive'a, zrzuciłem gry przez USBExtreme. Router widzi pendrive'a, gdyż jest dostęp do jego zawartości z każdego komputera w domu.
Chciałem połączyć PS2 bezpośrednio z routerem, żeby nie uruchamiać komputera. W ogóle mi nie działa - na OPL wyskakuje błąd 300.
IP mojego routera to: 192.168.0.1, a PS2: 192.168.1.2.
Czy w ogóle jest taka możliwość, aby odpalać gry z pendrive'a w routerze bez włączania komputera ?