PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Jak podłączyć dysk lan do PS2 (/thread-jak-podlaczyc-dysk-lan-do-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Jak podłączyć dysk lan do PS2 - RoniWorlds - 17-03-2011

Witam chciałbym wam zaprezentować jak podłączyć dysk sieciowy do konsoli przez kabel (Enternet) LAN. Dzięki czemu możemy grać w gry i obsługiwać pliki multimedialne na konsoli prosto z PC.

Co jest potrzebne:
- Konsola z kartą sieciową wersja Slim lub adapter do konsoli Fat.
- Kartę pamięci z FreeMCBoot i programach na karcie SMS i OpenPS2Loader
- Kabel sieciowy
- PC z kartą sieciową lub router
- Program USBExtreme do przerabiania obrazu gry na swój dysk w PC
- Program Ps2client-gui do udostępniania plików multimedialnych do programu SMS na konsoli

Tutaj podaje linki do potrzebnych programów

USBExtreme
http://www.megaupload.com/?d=9DRCTILX

Ps2client-gui
http://www.megaupload.com/?d=XU8R9PAP

Podłączamy konsolę przez kabel sieciowy do PC lub Router. Po podłączeniu do PC wchodzimy do ustawień karty sieciowej. Wchodzimy przez panel sterowania do swoich kart sieciowych klikamy prawym przyciskiem myszy na karcie sieciowej i wybieramy właściwości. I ustawiamy tak jak na obrazku gdyż programy na karcie FreeMCBoot standardowo mają przypisane takie IP do komputera IP a konsola standardowo ma ip 192.168.0.10.

Screen1
Screen2
Screen3

Jeżeli do podłączamy konsole do routera już istniejącej sieci to musimy tylko pamiętać aby IP konsoli nie w chodziło w konflikt z innym komputerem gdzie ip dla konsoli może być zajęty przez inne urządzenie. W takim wypadku zmieniamy ip w konsoli.

Teraz aby nasza konsola widziała dane z PC potrzebujemy stworzyć dysk lub katalog o magicznej nazwie PS2SMB
gdyż program na karcie OpenPS2Loader tak ma ustawiony domyślnie odczytywanie z PC. I taki dysk lub katalog udostępniamy w sieci. Jeśli mamy system WinXp to wystarczy tylko udostępnić a jeżeli mamy Windows7 lub Vista trzeba uruchomić kategorie dla katalogu aby był dostępny dla wszystkich inaczej nasza konsola nie zobaczy danych z Pc bo są szyfrowane hasłem z tych dwóch systemów.

Udostępnianie Win7 Vista jak zdjąć szyfrowanie.

Tworzymy katalog PS2SMB i klikamy prawym i wybieramy właściwości, następnie wchodzimy w zakładkę Udostępnianie i robimy tak jak jest na obrazkach.

Screen1
Screen2
Screen3
Screen4
Screen5
Screen6
Screen7

Po ustawieniu wszystkiego klikamy OK. ta operacja też się przydaje dla tych co chcą aby WinXp miał dostęp do danych z Win7.

No to co konsola podpięta, komp z konfigurowany dysk udostępniony. To zostaje nam wgrać jakąś grę na dysk i odpalamy konsole.

Gry wgrywamy na dysk za pomocą programu USBExtreme.
Więc wybieramy sobie grę z DVD lub obraz płyty z grą uruchamiamy program

1 wybieramy z jakiego napędu będzie czytana płyta.
2 wybieramy czy to ma być płytka CD czy DVD
3 wybieramy na którym dysku ma się zapisać obraz
4 wpisujemy sobie nazwę jaka ma widnieć w spisie na konsoli
5 klikamy start i czekamy aż program skończy operacje i klikamy OK

[Obrazek: usbe.jpg]

Więc mamy już wszystko gotowe aby odpalić grę na konsoli za pomocą sieci LAN.

Konsola:
Odpalamy program PS2 Loader lub inny program który potrafi odpalić gry z sieci.

[Obrazek: open1z.jpg] [Obrazek: open2.jpg]

jak widać pokazały się obrazy gier w sieci Lan. Odpalamy i gramy.
jeżeli nic się nie pokazuje to patrzymy w ustawieniach po wciśnięciu Start wchodzimy do ustawień sieci i sprawdzamy czy wszystko jest tak jak na tym obrazku.

[Obrazek: open3.jpg] [Obrazek: open4.jpg]

Jeżeli są inne niż powinny być to zmieniamy i po wciśnieciu OK zapisujemy ustawienia w opcji Save Changes.

A teraz program ps2client-gui

Aby można było udostępnić dane multimedialne do programu SMS Avi czy mp3.

Odpalamy program i ustawiamy.

1 Dodajemy katalog lub dysk z filmami lub mp3
2 klikamy browse i dodajemy plik ps2client
3 sprawdzamy czy ip jest takie same jakie ma konsola
4 Przed kliknięciem Ok konsola już musi mieć uruchomiony program SMS i klikamy ok
[Obrazek: clientx.jpg] [Obrazek: client1.jpg]

Powinno nam się otworzyć okno dosowe które chowamy sobie na pasek zadań.

Jeżeli się okaże że konsola dalej nie widzi plików medialnych to sprawdzamy po wciśnięciu start czy jest ustawione żeby konsola automatycznie widziała sieć.

[Obrazek: sms2z.jpg]

Jeżeli wszystko mamy ok powinny się pojawić pliki multimedialne.

[Obrazek: sms3.jpg]

To tyle na temat pracy konsoli w trybie LAN.
Na koniec wrzucam screen że Ps2 w trybie 1080i ma się dobrze i odpala filmy w tym trybie jeżeli dany film ma taką możliwość.

[Obrazek: sms4.jpg]

W razie jakiś pytań. zapraszam do mnie na GG 2988940.

A to mój pierwszy poradnik jak to zrobić.
http://www.youtube.com/watch?v=oUfyBtEj7Ws


Pozdrawiam RoniWorlds


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - GENERiC - 18-03-2011

Programem, który skutecznie zastępuje USBExtreme jest USBUtil(w końcu lepiej używać nowszego niż 5 lat starszego programu).

No i czy to można nazwać dyskiem sieciowym?? Moim zdaniem to jest zwykłe udostępnianie plików.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - RoniWorlds - 18-03-2011

1. USButil może jest nowszym ale bardziej wadliwym co do robienia obrazów za pomocą tego programu są problemy czasem z odpaleniem gierek z dysku czy USB
2. No wiem że twoim zdaniem Dysk sieciowy to dysk podłączony bezpośrednio przez wejście Enternet bez PC.
3. Więc jak by nie było idzie to przez kabel LAN więc W jakimś stopniu jest to jak dysk sieciowy tylko za pośrednictwem PC
4. I to nie jest zwykłe udostępnianie na Win7 czy Vista bo na tych systemach nie wystarczy wyłączyć żeby nie nie pytał o hasło, dodatkowo trzeba usunąć szyfrowanie danych więc dla nie których jest to czarna magia.
5. może nie jestem tu dość długo aktywny tak jak przez ostatni czas ale widzę że GENERiC lubi wrzucić nawet jeden grosz do puli tematów nawet jak niema o tym pojęcia.
6 GENERiC bez obrazy, tylko piszę jakie mam zdanie Pozdrawiam


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - GENERiC - 18-03-2011

No ja używam jakoś USBUtil przez długi czas i nigdy nie zauważyłem, żeby był wadliwy.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie dysk sieciowy to np. to:
http://files.ithink.pl/Image/1.png


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - RoniWorlds - 18-03-2011

No ja wiem jak wygląda dysk sieciowy


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - GENERiC - 18-03-2011

Nie kwestionuję tego tylko staram się dociec poprawnego nazewnictwa(choć może ja się mylę, w takim razie mnie popraw).


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - zone22 - 18-03-2011

Kiedyś próbowałem jakoś udostępniać gry dla konsoli, ale bez skutku. Szybko się poddałem, bo kompletnie mi nie szło Wink Wielki plus dla Ciebie. Wszystko działa jak należy.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Bart - 18-03-2011

(18-03-2011, 18:56)RoniWorlds napisał(a): 5. może nie jestem tu dość długo aktywny tak jak przez ostatni czas ale widzę że GENERiC lubi wrzucić nawet jeden grosz do puli tematów nawet jak niema o tym pojęcia.

Dodać coś jeszcze? Wink


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - Simion - 19-03-2011

I właśnie tak powinny wyglądać tutoriale Big Grin Piękna robota.

Nie wiem dlaczego nie działało mi z Open Loaderem 0.6 i 0.7. Z 0.8 wszystko ładnie wczytuje.
Co do dysku sieciowego to spróbuje pożyczyć taki od znajomego i przetestować.


RE: Jak podłączyć dysk lan do PS2 - kamilek220288 - 19-03-2011

okey a może ktoś wie czemu mam problemy z połączeniem lan z konsola??
Wygląda tak: wszystko jest okey, numery i udostępniony dysk jest.
Włączam konsole uruchamiam ps2 loader włączam sieć i okey gry są i nawet gram ( nawet i 12 godzin działa bez przerwy). Po resecie konsoli na świeżo ( bez jej odpoczynku) już się połączyć z siecią nie mogę.
Połączenie lokalne się łączy ps2 loader wczytać próbuje, komputer wysyła pakiety ale konsola nie odpowiada, stan połączenia jest zawsze taki:
wysłane xxxx odebrane 0.
i albo do upadłego próbuje włączyć, albo konsolę odłączam od sieci i odpoczywa. Pierwsze włączenie zazwyczaj okey.